Gå til innhold

Erfaren designer

    • Trondheim

Vi leter etter erfarne designere som kan hjelpe våre kunder med å utvikle digitale produkter og tjenester, og ikke minst være med å bygge fagmiljøet vårt i Trondheim.

Stillingsbeskrivelse

Som erfaren designer hos oss tar du ledende designroller i kundeprosjekter fra innsikt og konseptutvikling til prototyper, designsystemer og produktforbedring. Du velger riktige metoder basert på problem og kontekst, og samarbeider tett med utviklere, produkteiere og andre interessenter.

Variant lever av å hjelpe kundene sine med å bygge digitale produkter og tjenester. Det betyr at en designer hos oss trives og har erfaring med å jobbe i tverrfaglige produktteam, der du skaper fremdrift sammen med utviklere og forstår hvordan design, teknologi og forretning henger sammen. Når kundene og prosjektene krever det, er det fint om du også kan bidra i tjenestedesign og strategiske prosesser. Vi tror med andre ord at du er en som kombinerer praktisk utførelse med rådgiving og forretningsutvikling.

Rollen handler like mye om mennesker og samarbeid som om designleveranser. Du bidrar til faglig retning både hos kunde og internt, og er med på å forme designmiljøet i Variant Trondheim.

Vi tror du trives hos oss om du

  • liker å løse problemer med brukeren i fokus

  • er strukturert, nysgjerrig og faglig oppdatert

  • tåler usikkerhet og trives i komplekse omgivelser der ikke alt er bestemt på forhånd

  • er trygg på å lede kunder og team gjennom krevende designprosesser

  • kan se og gripe muligheter – og hjelpe til med å forme nye samarbeid med kunder

  • kommuniserer godt på norsk

  • samarbeider godt og har gjennomføringskraft

  • vil bidra til et raust og sterkt fagmiljø

Hos oss får du

  • Et sterkt tverrfaglig miljø med utviklere, designere og produktfolk

  • Tilgang til et bredt nettverk av dyktige fagfolk på tvers av Variant-selskapene – kollegaer å sparre med, lære av og løse problemer sammen med

  • Et fagmiljø med høy læringsglede: mange bidrar på konferanser, og vi deler kunnskap gjennom Variantdager, faglunsjer og 21 faggrupper der du både kan delta og sette retning

  • Stor påvirkning på våre oppdrag, fagutvikling og retning for Variant Trondheim

  • Åpen lønnsmodell og 30 % overskuddsdeling

  • Mulighet for medeierskap

  • Variantdager, RÅ fagutviklings-program, konferanser og gadget-budsjett

  • Morsomme opplevelser sammen med gode kolleger gjennom sosiale aktiviteter tilrettelagt av vår egne fantastiske SosKom

  • Kontor sentralt i Midtbyen, Trondheim

Stillingskrav

  • Du har 5–10 års erfaring med design, gjerne mer, og har bredde i faget og trygghet i komplekse prosjekter.

  • Du forstår hva det vil si å være konsulent: at jobben ikke bare handler om piksel-perfekte leveranser, men om å hjelpe mennesker og organisasjoner med å lykkes gjennom design.

  • Du har erfaring fra digitale produktteam og trives med å jobbe tett på utvikling. Du bygger tillit gjennom både faglighet og relasjon, og er modig nok til å ta initiativ og si tydelig fra når det trengs.

  • Du har god teknologiforståelse og nysgjerrighet på nye verktøy – inkludert KI, som du allerede har eksperimentert med i designprosessen din.

  • Om du kaller deg produktdesigner, UX-designer eller bare designer er mindre viktig – det viktigste er at du jobber bredt og helhetlig med design.

eller

Våre verdier

Variant er et konsulenthus av og for læreglade mennesker, som styrer sin egen hverdag og som er rause med hverandre. I Variant ønsker vi at alle skal bidra til å forme sin egen arbeidplass og hverdag. Vi tar åpenhet til nye høyder og Variant er designet med transparens som et fundament. Til felles har vi at vi elsker utfordringer hvor design- og teknologikompetanse finner sammen og tar plass i kundens kultur.

Fem trønder-varianter i hyggelig lag

1-2-3-4, du er blitt en Variant

Søknad

Send oss en søknad på denne stillingsannonsen.

Kaffeprat

Vi inviterer til en uformell kaffeprat, hvor vi blir bedre kjent med deg. Men enda viktigere er det at du blir kjent med oss.

Samarbeidsintervju

Dette er en arena for å bli kjent med deg som fagperson. Her vil du få vist deg frem gjennom et fiktivt case vi løser sammen, eller ved å presentere og diskutere noe du har jobbet med tidligere. Fokus ligger på hvordan du tenker, samarbeider og tilnærmer deg problemstillinger. Les mer om hvorfor vi gjør det sånn her: Det er på tide å endre jobbintervjuer 

Fremtidsdiskusjoner

Her møtes vi for å snakke om hvordan vi synes prosessen har vært, ønsker for framtiden og snakker om praktiske ting. Som i første møte prøver vi å avdekke om begge parter enige om videre retning.